מתיחות

תרגילי המתיחות נועדו לפתח את גמישות השרירים ולהגדיל את טווח התנועה במפרקים בהם תלויה הגמישות. הגמישות משקפת את טווח התנועה במפרקים ואת יכולתו של האיבר לנוע בחופשיות. בנוסף שיעורי מתיחות עובדים על הארכת השרירים.

שיעור מתיחות אינו כולל אך ורק מתיחות אלא רצף תנועות דינמיות העובד על מישורי התנועה של המפרקים הקרובים לשרירים שאנו רוצים למתוח. אימון מתיחות מתבצע בשיטות מתיחה שונות ועובד על סוגי גמישות שונים, מגוון במנחים ונמנע מביצוע רצפים ארוכים מדי במנח אחד.

ישנם ארבעה סוגים בסיסיים של מתיחות: מתיחות בליסטיות, מתיחות סטטיות, מתיחות דינמיות ו.PNF (proprioceptive neuromuscular facilitation):

כדי למנוע פציעות ולהקל על כאבים – מתיחות מגדילות את טווח התנועה, מפחיתות את הלחץ המופעל על המפרקים ומאפשרות לגוף לנוע ביתר חופשיות, בזמן פעילות גופנית ולאחריה.

כדי לשפר את זרימת הדם – מתיחות משפרות את מחזור זרימת הדם על ידי הגברת הזרימה לשרירים. זרימה טובה יותר מסייעת לגוף להתאושש מהר יותר, על ידי נטרול הפסולת מרקמות השריר.

כדי להקל על הלחץ – מתיחות עוזרות להרגיע את הנפש ולהפיג מתחים. כשאדם חרד, מודאג או מותש, הוא מטיל עומס נוסף על הגוף שגורם לו להיות מכווץ ודרוך. על ידי ביצוע תרגילי מתיחות, ניתן להפיג את המתח הבלתי רצוי ולחוש הקלה.

בצעו את תרגילי המתיחות האלה בסיום אימון גופני, מוקדם על הבוקר או רגע לפני שאתם הולכים לישון. החזיקו כל מתיחה למשך 30 שניות וחזרו על כל 5 התנוחות 2-3 פעמים. סך הכל, 5 דקות ביום.

יתרונות המתיחה:

משפרת גמישות בשוק, בירך האחורית ובכתפיים.
מקלה על כאבי גב תחתון.
מאריכה צוואר ועמוד שידרה, מפיגה מתח בגוף ובראש.

איך עושים את זה?

התמקמו בתנוחת שכיבות סמיכה; זרועות בקו ישר מתחת לכתפיים, ברכיים ישרות, גב ישר. פרסו את האצבעות לפנים. קחו נשימה והרימו את הגוף כלפי מעלה. הצמידו ירכיים והרימו ישבן לכיוון התקרה. נסו להוריד עקבים לריצפה. לחצו עם הידיים בחוזקה על הקרקע ומשכו למטה את השכמות. שמרו על ראש בין הידיים, בטן אסופה וגב ישר.

קחו נשימות עמוקות כל זמן המתיחה.

 

יצירת קשר ופרטי הגעה               

                שעות פתיחה

  • Facebook Social Icon

ימים א׳ - ה׳

23:00- 07:00

יום ו׳

​07:00-17:00

מוצאי שבת 

23:00- 20:30

 

 

רחוב הרימון 70/4 , קריית גת  

(מעל מאיה & מי)

טלפון : 077-8181770

לפרטים נוספים , שינויים ועדכונים

עקבו אחרינו גם בפייסבוק life&fitness ofir